top of page

O nas

Nasza misja to przede wszystkim resocjalizacja psów zaliczanych do molosów, ze szczególnym skupieniem się na psach tych ras umieszczonych na liście ras uznanych za agresywne (zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji z dnia 15 grudnia 1998 roku w sprawie wykazu ras psów uznawanych za agresywne). Jesteśmy w trakcie tworzenia ośrodków resocjalizacji gdzie pod opieką osób posiadających stosowne doświadczenie w pracy z psami lękliwymi, agresywnymi, z problemami behawioralnymi, zwierzęta trafiające pod naszą opieką poddawane są procesowi, który ma na celu przywrócenie prawidłowego zachowania psa, stabilizację jego psychiki oraz przystosowanie go do życia w nowej rodzinie, biorąc pod uwagę jego predyspozycje oraz uwarunkowania związane ze specyfiką rasy. Pomagamy w powrocie do stabilizacji przede wszystkim psom skrzywdzonym, po przejściach, wycofanym, lękliwym, agresywnym, ważne jest dla nas by znów zaufały człowiekowi, odzyskały wiarę w niego, otworzyły się na współpracę – tylko wtedy mają szanse na nowe, lepsze życie. Wiadomym jest, że rany psychiczne bolą najbardziej i najdłużej, że odzyskanie równowagi jest mozolną i czasochłonną pracą, która wymaga skupienia i zrozumienia, a przede wszystkim cierpliwości, gdzie szczegółowe poznanie problemu ma kolosalne znaczenie dla przyszłego życia i funkcjonowania naszego podopiecznego.


Prowadząc swoje działania skupiamy się również na czynnym poszukiwaniu domów dla naszych podopiecznych. Należy tu nadmienić, że w procesie adopcyjnym kluczowym elementem jest świadomość przyszłych opiekunów/właścicieli dotycząca prawidłowego prowadzenia psa, wiedza na temat eliminowania niepożądanych zachowań (korygowania ich) oraz znajomości metod jakimi, szczególnie w przypadku ras potocznie nazywanych „bojowymi”, należy się posługiwać, mając na uwadze, że nasz podopieczny ma za sobą już pewien bagaż doświadczeń.
Pragniemy by każda adopcja od nas była przez dom przemyślaną i świadoma, w której pod uwagę wzięte zostały wszelkie możliwe scenariusze, problemy i sytuacje mogące spotkać opiekunów stanowiących nową rodzinę dla naszego podopiecznego. Pamiętać należy, że adopcja to najpiękniejszy dar serca jaki można ofiarować skrzywdzonemu, przez los czy człowieka, zwierzęciu. 


Poza głównym działaniem, na które jesteśmy ukierunkowani, oczywiście czynnie walczymy z bezdomnością psów ras, którym poświęcamy swoje serca. Będziemy wspierać akcje kastracji i sterylizacji, będziemy prowadzić wszelkie działania zgodnie z zapisem statutowym w celu szeroko rozumianej pomocy zwierzętom skrzywdzonym.

Schroniska pełne są zapomnianych przez świat psów, wśród nich najmniejsze szanse na adopcję, a więc nowy dom, mają właśnie psy zaliczane do grupy ras bojowych oraz uznanych za niebezpieczne. Dlatego też postanowiliśmy zająć się bezdomnością tej właśnie grupy psów.

 

Na stronie ogłaszamy potrzebujące psy należące do następujących ras:

 

TYP MASTIFA:

 

- bokser

- broholmer

- buldog angielski

- bulmastif

- cane corso

- cão fila de São Miguel

- dog argentyński

- dog kanaryjski

- dog niemiecki

- dog z Bordeaux

- dog z Majorki

- fila brasileiro

- mastif angielski

- mastif neapolitański

- rottweiler

- shar pei

- tosa

 

TYP GÓRSKI:

 

- aidi

- anatolian

- bernardyn

- cão da Serra da Estrela

- ciobănesc românesc de Bucovina

- hovawart

- landseer

- leonberger

- mastif hiszpański

- mastif pirenejski

- mastif tybetański

- nowofundland

- owczarek kaukaski

- owczarek kraski

- owczarek środkowoazjatycki

- pies z Castro Laboreiro

- pirenejski pies górski

- portugalski pies stróżujący

- sarplaninac

- tornjak

 

SEKCJA MAŁYCH PSÓW MOLOSOWATYCH:

 

- buldog francuski

- mops

- boston terier

 

ORAZ RASY NIE KLASYFIKOWANE W FCI:

- akbash dog

- alano español

- american mastiff

- boerboel

- buldog amerykański

- dogo sardo

 

... jak i wszystkie psy w typie tych ras.

Resocjalizacja i szkolenie psów schroniskowych

Zwierzęta schroniskowe, doświadczone przez los mogą wykazywać zachowania agresywne, posiadać fobie i lęki, które bez odpowiedniej korekty zamykają im drogę do adopcji.

Szkolenia i warsztaty dla przyszłych właścicieli
 

To jaki będzie Twój pie, zależy tylko i wyłacznie od pracy jaką włożysz w jego wychowanie i kształtowanie jego charakteru. Pomożemy Ci przygotować się do tej roli.

Przygotowywanie i prowadzenie adopcji
 

Co to jest adopcja, na czym polega, jak wygląda proces adopcyjny, jak powinniśmy się przygotować na przyjęcie nowego członka rodziny, jak podjąć decyzję, którego psa powinniśmy adoptować.

bottom of page